loader image
0
0
Subtotal: تومان0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0
0
Subtotal: تومان0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

راهنمای خرید ابزار اورجینال

همانطور که می دانید، هنگام خرید مجموعه ابزار، از جمله انواع ابزار برقی که از حساسیت بالایی برخوردار هستند، باید دقت زیادی داشته باشید. با وجود تحریم ها و همچنین افزایش روزافزون قیمت محصولات، فعالیت شرکت های معتبر بسیار کاهش یافته است. همچنین عرضه و فروش محصولات تقلبی یا به اصطلاح فیک، در بازار بسیار افزایش داشته است. به عبارتی بسیاری از شرکت های نامعتبر توانسته اند از این وضعیت سوء استفاده کنند و به تولید محصولات تقلبی یا جعلی، اما با ظاهری کاملاً شبیه به نوع اصلی آن بپردازند. از این رو امکان تشخیص ابزارآلات اصل از فیک کمی سخت شده است.

 

 نوع بسته بندی

بررسی جعبه ابزار، طراحی و بسته بندی محصول از مهم ترین و اصلی ترین عوامل مؤثر در تشخیص ابزارآلات فیک و اصلی هستند. به طور مثال اگر در تشخیص دریل دیوالت اصل دچار تردید شده اید، در ابتدا باتوجه به جعبه  این محصول می توانید شک خود را رفع نمایید. برندهای اصلی ابزار، معمولاً نام شرکت خود را با حروف برجسته و باکیفیت بالا و بدون هیچگونه رنگ پریدگی تولید می کنند.

همچنین در محصولات غیر اصل، نام شرکت تولیدکننده بدون برجستگی است و علاوه بر آن، به راحتی خراشیده می شوند. همچنین به شکاف میان درب جعبه ابزار مورد نظر توجه داشته باشید. در بسته بندی بندی ابزارآلات اصلی این شکاف وجود ندارد و درب آن کاملاً کیپ می شود. همچنین در بسته بندی ابزار برندهای فیک، ممکن است قسمت بسته شدن درب جعبه محصول، شکاف و خمیدگی وجود داشته باشد.

غلط های املایی روی بسته بندی

توجه به متن های نوشته شده بر روی بسته بندی ابزار مورد نظر، یکی از راه های اصلی تشخیص ابزار اصلی از تقلبی است. توجه داشته باشید که تأکید بر اصل بودن و به کارگیری از کلماتی مانند Original یکی از مواردی است که متقلبان و سودجویان بسیاری از آنها استفاده می کنند.

 کلمه Made in

در ابتدا باید توجه داشته باشید که برندهای معتبر و بزرگ ابزار، تأکیدی بر اصل بودن کالای خود بر روی بسته بندی ندارند. اما در مقابل شرکت های تقلبی به تکرار کلمات ساخت کجا یا Made in تأکید دارند.

علاوه بر این ممکن است خط تولید برخی از برندهای سازنده ابزارآلات، در کشوری خارج از کشور اصلی سازنده تولید شده باشند. در نتیجه برندهای اصلی ابزارالات بر روی جعبه محصولات خود، از حروف بزرگ و برجسته Made In استفاده نمی کنند. به عنوان نمونه، کارخانه اصلی برند بوش در کشور آلمان قرار دارد اما کشورهایی همچون چین، ترکیه، مالزی و مجارستان و روسیه از دیگر کشورهایی هستند که تحت لیسانس برند بوش قرار دارند.

همچنین مدل کالا در کشور تولیدکننده این ابزارآلات، جهت تشخیص بوش اصل آلمان تأثیرگذار است. به عنوان مثال برای تشخیص دریل بوش اصلی تنها به Made in Germany بودن آن بسنده نکنید. محصولات برند بوش می توانند در دیگر کشورهای ذکرشده نیز مونتاژ شوند.

نوع بسته بندی

توجه به ظاهر و کیفیت ساخت کیف ابزارآلات از دیگر نکات حائز اهمیتی است که در تشخیص ابزارآلات فیک و اصلی به شما کمک می کنند. برندهای اصلی معمولاٌ کیف ابزارهای خود را استفاده از مواد اولیه باکیفیت و با جنس پلاستیک درجه یک به بازار عرضه می کنند. همچنین به طور معمول جنس جعبه و یا کیف ابزارآلات، به صورت برزنتی یا BMC است. توجه داشته باشید که شرکت های اصلی و معتبر، طرز استفاده آسانی را برای بسته بندی کیف ها در نظر می گیرند تا قابل حمل باشند

 

چک کردن با شماره سریال

توجه به شماره سریال کالا یکی از آسان ترین روش ها برای آگاه شدن از تفاوت ابزار اصلی و تقلبی است. برندهای تولید کننده ابزار اصلی، از قابلیت اعتبارسنجی سریال محصولات خود در سایت برخوردار هستند. از این رو با بررسی سریال محصول مورد نظر در سایت برند تولیدکننده، می توانید از تقلبی و یا اصل بودن کالای مورد نظر، اطمینان حاصل نمایید.

بررسی دستگاه

با یک بررسی از بدنه ابزار مورد نظر نیز می توانید از اصل بودن آن مطمئن شوید. در ابتدا به رنگ بدنه محصول انتخابی خود توجه داشته باشید. توجه داشته باشید که رنگ بدنه کالای مورد نظر خیلی پررنگ و نه خیلی کم رنگ نباشد.

وزن محصول

ابزارآلات تقلبی می توانند براساس شکل ظاهری شبیه به ابزار اصلی باشند. از این رو وزن ابزارآلات، یکی از اصلی ترین عواملی است که در تشخیص اصل بودن ابزارها تأثیر به سزایی دارد. معمولاً انواع ابزار برقی اصل مانند دریل، مینی فرز، پیچ گوشتی برقی و دیگر ابزارآلات، وزن سنگین تری نسبت به نوع تقلبی این محصولات دارند. انواع ابزار اصل به دلیل استفاده از متریال های باکیفیت در ساختار آنها، وزن بیشتری دارند.

به عبارتی، ابزار اصلی باتوجه به برخورداری از سیم پیچی های قوی تر و آلیاژهای بهتر، وزن بیشتری دارند. لازم به ذکر است که سازنده گان کالاهای تقلبی به دلیل حمل و قاچاق این محصولات، از متریال های کمتر و بی کیفیتی استفاده می کنند تا وزن پایینی داشته باشند.

نکات جزئی ظاهری

طول کابل ابزارآلات برقی و لوازم جانبی همراه با آنها، از مواردی هستند که باید به آنها توجه داشته باشید. معمولاً ابزار اصلی از کابل برق های ضخیم و بلندتری برخوردار هستند اما در مقابل ابزار فیک در بیشتر موارد لوازم جانبی ندارند و کابل های برق کوتاه تری نیز دارند. اما این نکته را به خاطر بسپارید که این عوامل ذکرشده، قطعی نیستند و نتیجه صد درصدی ندارند. در نتیجه وجود یا عدم وجود لوازم جانبی بستگی به عوامل دیگری مانند قیمت کالا و اطلاعات لوازم جانبی در سایت برند اصلی دارد.

صدای دستگاه

تست کالا یکی دیگر از راه های تشخیص کالای اصل از غیر اصل است. همچنین اگر پس از روشن کردن ابزار مورد نظر، صدای ناهنجار یا نا متعارفی از آن به وجود آمد، یکی از نشانه های ابزار فیک است. لرزش دستگاه نیز از دیگر عواملی است که می تواند نشانه کالای تقلبی از اصلی باشد. توجه داشته باشید که صدای ایجادشده توسط ابزار اصلی بسیار کم است و همچنین نرم کار می کند.

 

قیمت محصول

یکی دیگر از مهم ترین عواملی که هنگام خرید ابزار اصل باید به آن توجه داشته باشید، قیمت ابزار است. هیچ توجیهی مبنی بر این نیست که اگر قیمت یک ابزار بیشتر باشد، یعنی اصل است.اما با توجه به شرایط بازار فعلی قیمت محصولات فیک و تقلبی بسیار کمتر حدود نصف قیمت اورجینال را دارد

نتیجه

همانطور که می دانید افزایش کیفیت در انجام فعالیت های مختلف، از اهمیت بالایی برخوردار است. به عبارتی هنگام استفاده از ابزارآلات اورجینال، شاهد کیفیت کار انجام شده خود خواهید بود. و از کارکردن با دستگاه یا ابزار مورد نظر، بسیار لذت خواهید برد. و به شدت توصیه میشود که با استفاده از موارد یاد شده حتما جنس اصل و اورجینال تهیه کنید

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما هم اکنون آفلاین هستید