تفاوت صفحه گرانیت بر با سرامیک بر

برای برش انواع سرامیک و گرانیت ، امروزه از دیسک های مخصوصی استفاده می شود به همین منظور استفاده از این دیسک ها روی دستگاه فرز به ما اجازه می دهد تا روند برشکاری روی سطوح مختلف را به راحتی انجام دهیم البته باید این نکته را مد نظر قرار دهید که در شرایط مختلف انواع مختلف دیسک کاربرد دارند. انواع دیسک سرامیک بر و گرانیت بر کاربرد های متفاوتی دارند که برای درک بهتر کاربرد هر کدام از آنها بهتر است فرق صفحه گرانیت بر با سرامیک بر را بهتر درک کنید.

 آشنایی با سرامیک بر

همانطور که از نام این محصولات میشه حدس زد انواع دیسک سرامیک بر تجهیزاتی هستند که با استفاده از آنها امکان برش کاری روی انواع سطوح سرامیکی برای شما فراهم خواهد شد.که  این محصولات را بسته به موارد نیاز در ابعاد و ضخامت های مختلفی تولید می کنند و افراد با اهداف گوناگون می توانند سراغ استفاده از آنها بروند.

با توجه به اینکه در زمان برش انواع سرامیک احتمال پریدگی لبه یا شکستن آنها وجود دارد. بنابراین دیسک سرامیک بر مناسب باید بتواند روند برشکاری را به شکلی انجام دهد که نتیجه نهایی با کیفیت و زیبا به نظر برسد. این روزها نمونه های مختلفی از دیسک سرامیک بر در بازار موجود است. هر کدام از این محصولات دارای ویژگی های فیزیکی خاص مانند صخامت، سختی و… می باشند و برای نمونه های مختلف سرامیک مناسب هستند.

در ساخت دیسک سرامیک اهمیت زیادی به نیاز قطع دقیق، بدون پرش در مواد سخت داده می‌شود. سرامیک بر به‌عنوان جزوی از ابزارآلات برشی سرعت بالایی را در برش انواع سرامیک‌ها و کاشی دارا است. از لحاظ شکل ساختاری نیز لبه‌های برش صفحه سرامیک بر است. بهره‌گیری از دیسک سرامیک با کیفیت از شکستن و لب پر شدن سرامیک و کاشی‌ها جلوگیری به عمل می‌آورد. ضخامت لبه برش این دیسک‌ها بسیار نازک بوده و سرعت بالایی در زمان کار دارند.

آشنایی با  گرانیت بر

سنگ گرانیت یکی از انواع سنگ آذرین درونی است که ساختار آن بسیار سخت می باشد. تنوع بالا از نظر طرح و رنگ و دوام بسیار زیاد باعث شده تا این محصولات کاربرد فراوانی در ساختمان سازی داشته باشند.

گرانیت برها همان‌طور که از اسمشان پیداست برای ساخت و برش سنگ‌های گرانیتی کاربرد دارند. جنس تیغه‌های گرانیت از الماس است. تیغه‌های الماس قابلیت برش در انواع مختلف ابزارآلات برش گرانیتی مثل انواع سنگ فرز گرانیت را دارند الماس به عنوان ماده‌ای سخت در مقایسه با ابزارآلات ساخته‌شده از کاربید سطح پرداخت‌کاری خوب و مناسبی تحویل می‌دهد. به‌طورکلی الماس کیفیت و طول عمر بیشتری را نسبت به سایر متریال ها دارد. بایستی در زمان برش گرانیت حتماً باید از دیسک مناسب استفاده شود؛ چرا که در غیر این صورت خواهید دید که خرده های آن تا مسافت زیادی پرت می شوند و امکان بروز صدمات افزایش می یابد. استفاده از یک دیسک گرانیت بر مناسب در زمان برشکاری امکان پرت شدن خرده های گرانیت را کاهش می دهد و از طرفی صدای آن نسبت به سایر انواع دیسک های نامناسب کمتر خواهد بود .

مشخصات صفحه گرانیت بر

صفحه گرانیت بر، دارای شیار هایی بر روی خود می باشد که این یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که سبب شده تا این صفحه از سایر صفحات برشی متمایز شود. علاوه بر این باید اشاره کنیم که صفحه گرانیت بر از با کیفیت ترین و مقاوم ترین فلزات آلیاژی ساخته می شود و جالب است بدانید که عموما از باکیفیت ترین آلیاژ فولاد ساخته می شود. در ضمن باید اشاره کنیم که طراحی این صفحه، نسبت به سایر صفحه های برشی کاملا متفاوت می باشد.

 

ابعاد صفحه گرانیت بر

صفحه گرانیت بر، در ابعاد مختلفی تولید می شود تا با استفاده از آن بتواند قطر های مختلفی را برش داد. اما با این وجود باید اشاره کنیم که از جمله پر فروش ترین و پر طرفدار ترین انواع صفحه گرانیت بر، می توان به صفحاتی که دارای سایز های 115، 180 و به ویژه 230 میلی متری هستند اشاره کرد.

کاربرد

صفحه گرانیت بر، ابزاری است که می توان آن ها را حتی بر روی فرز نیز نصب کرد و اقدام به برشکاری نمود. اما باید اشاره کنیم که عموما کاربرد این صفحه، بیشتر از این حرف ها می باشد. همانطور که می دانید، سنگ های گرانیتی امروزه محبوبیت بسیار زیادی دارند. در واقع، با استفاده از سنگ های گرانیتی، می توان نمای بسیار زیبایی در بخش بیرونی ساختمان ها، بخش های داخلی، و به ویژه در کف ایجاد نمود. اما مساله ی مهمی که در این جا وجود دارد استفاه از بهترین ابزار برای برش این سنگ ها می باشد. عموما سنگ های گرانیتی دارای ابعادی در حدود 2 تا 5 متر می باشند. و در نتیجه، برشکاری آن ها کار آن چنان ساده ای هم نیست و نیاز به دستگاه ها و ابزار های مناسب است.

صفحه گرانیت بر، این امکان را به شما می دهد تا به آسانی بتوانید اقدام به برش ابعاد مختلفی از سنگ گرانیت کنید. در مطالب بالا ذکر کردیم که بر روی سطح صفحه گرانیت بر، شیار های متعددی وجود دارد. این شیار ها کمک می کنند تا عملیات برشکاری بسیار بهتر و راحت تر صورت بگیرد. همچنین، نیرویی ضربه ای تولید کند و باعث جدا شدن قطعه به بهترین شکل شود. علاوه بر این باید اشاره کنیم که یکی از مهم ترین ویژگی های صفحه گرانیت بر این است که دارای سر خوردگی بسیار کمی می باشد. به کمک صفحه گرانیت بر، می توان سنگ ها را با ابعاد بسیار بزرگ و قطر های بسیار زیاد برش داد.

نا گفته نماند که امروزه با استفاده از به روز ترین تکنولوژی ها، بر روی سطح صفحه گرانیت بر به صورت کاملا منظم و دقیق ایجاد شیار هایی می  کنند تا بتواند علاوه بر بالا بردن سرعت برش، برشکاری ای منظم و کاملا دقیق را فرهم آورد.

فرق صفحه گرانیت بر با سرامیک بر چیست ؟

دو محصول که به نام های گرانیت بر و سرامیک بر شناخته می شوند، از نظر سختی دارای درجه بندی های متفاوتی هستند. نوع صفحات برش باید با توجه به میزان سختی سطح مورد نظر انتخاب شود. پس در یک نگاه کلی می توان گفت که تفاوت دیسک سرامیک بر و گرانیت بر در سختی آنهاست. اما پیشنهاد متخصصین ما به شما این است که با دقت بیشتری تفاوت این دو محصول را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی از آنها استفاده کنید.

از آنجایی که سرامیک و گرانیت انواع مختلفی دارند در نتیجه سختی های گوناگونی نیز دارند و نمی توان به طور دقیق مشخص کرد چه دیسک سرامیک بر و گرانیت بری مناسب است اما می توان به وجه تمایز نسبی آن ها اشاره کرد :

وجود شیار های خاص بر روی دیسک: بر روی دیسک گرانیت بر شیار هایی قرار گرفته که باعث می شود در زمان برشکاری امکان پریدگی سنگ گرانیت تا حد زیادی کنترل شود و دقت برش افزایش یابد اما در دیسک های سرامیک بر این شیار ها بسیار کمتر وجود دارد

تحمل سرعت بالا در زمان کار: یک دیسک گرانیت بر با کیفیت باید بتواند در سرعت حدود ۶۶۵۰ دور در دقیقه به فعالیت خود ادامه دهد و دچار مشکل نشود. البته دیسک سرامیک بر نیز باید این قابلیت را داشته باشد اما محدوده سرعت آن با دیسک گرانیت بر متفاوت است

مقاومت بالا در برابر فشار: در دیسک گرانیت بر با کیفیت از سِگمنت های الماسه برای تیغه استفاده شده که به کارگیری آنها باعث می شود مقاومت آنها در برابر فشار افزایش یابد. همچنین ساختار کلی آنها به گونه‌ ای است که در زمان اعمال فشار بالا دچار شکستگی و خمش نمی شوند مقاومت در دیسک های سرامیک بر نیز اهمیت دارد اما به نوع و جنس سرامیک بستگی دارد و محدوده تحمل فشار آن می تواند با دیسک گرانیت بر متفاوت باشد.

قطر دیسک: هر چقدر قطر دیسک گرانیت بر پایین تر باشد، ظرافت برشکاری با آن بیشتر خواهد بود. پس در زمان انتخاب بسته به موارد نیاز خود به این مورد نیز توجه ویژه داشته باشید.قطر صفحه سرامیک بر با توجه به جنس سرامیک و نوع کارمان تعیین می شود

امیدواریم که با مطالعه این مطلب به تفاوت دیسک سرامیک بر و گرانیت بر پی برده باشید. امروز فروشگاه های مختلفی در زمینه ارائه ابزار آلات فعالیت دارند که می توانند گزینه مناسب را در اختیار شما قرار دهند. همچنین از یاد نبرید که بهتر است برای برش انواع سرامیک سراغ صفحات سرامیک بر و برای برش انواع گرانیت سراغ دیسک گرانیت بر بروید. به کار گرفتن هر کدام از این صفحات به جای یکدیگر و در شرایط نامناسب می تواند باعث افت کیفیت نهایی برشکاری شود و احتمال بروز خطرات گوناگون نیز وجود دارد

لازم به ذکر است گرانیت بر های رونیکس درسه مدل معمولی سیلور لاین و توربو عرضه میشود و سرامیک بر ها نیز در دو ردیف معمولی  و سیلور لاین راهی بازار میشود که حتما موقع خرید اینها را در نظر داشته باشید زیرا که هر نوع با قیمتهای متفاوت به بازار عرضه میشود و همچنین با توجه به اینکه جدیدا محصولات فیک و نامرغوب و جعلی با اسم رونیکس به بازار وارد شده لزوما توصیه میشود این محصولات از فروشگاه های معتبر خریداری شود

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید صفحات گرانیت یا سرامیک بر اینجا را کلیک کنید

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ابزار پالادیوم