loader image
0
0
Subtotal: تومان0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0
0
Subtotal: تومان0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

انواع مبدل های مینی فرز

مینی فرز یک ابزار برای برشکاری و سابیدن است که از دو قسمت اصلی بدنه و تیغه برش تشکیل شده است. این ابزار کاربردی دارای قسمت های داخلی از جمله موتور است که قدرت و توان دستگاه با کمک آن تعیین می شود. مینی فرز ها با توجه به انواعی که دارند کاربرد های گوناگونی دارند و از آنها می توان در مشاغل مختلف ساختمانی، آهنگری، نجاری و… استفاده کرد

یکی از موارد مهم که در این مقاله می خواهیم به صورت جامع به آن بپردازیم این است که چگونه و با کمک چه ابزار هایی می توانیم مینی فرز را به ابزار های دیگر تبدیل کنیم و برای انجام این کار چه وسیله هایی را باید در اختیار داشته باشیم.

مبدل، ابزار یا وسیله ای است که با کمک آن می توانیم یک ابزار را از حالتی به حالت دیگر تبدیل کنیم. برای مثل با کمک مبدل مینی فرز می توانیم این دستگاه را به ابزار های دیگر مانند پروفیل بر، فارسی بر، اره زنجیری برقی و… تبدیل کنیم. انواع تبدیل دارای شکل ها و مدل های مختلفی هستند و به گونه ای طراحی شده اند که می توانیم دسته مینی فرز را روی آن نصب کنیم.

 

برای خرید مینی فرز اینجا را کلیک کنید

 

 1) مبدل مینی فرز به اره زنجیری برقی

یکی از تبدیل های پر طرفدار است. پس از انجام دادن این مراحل می توانیم از مینی فرز به عنوان اره زنجیری استفاده کنیم. در واقع این کیت و قسمت های اصلی است که این تبدیل را به شکلی مطلوب به وجود می آورد.

2) مبدل مینی فرز به پروفیل بر

تبدیل مینی فرز به پروفیل بر با کمک رابط تبدیل انجام می شود. شکل رابط به گونه ای است که دارای یک گیره برای نگه داشتن مینی فرز است و در قسمت انتهایی آن نیز یک صفحه است که با قرار گرفتن مینی فرز روی دسته، شکل آن شبیه به پروفیل بر می شود. برای تبدیل می توانیم از هر دو مدل مینی فرز پایه بلند و پایه کوتاه استفاده نماییم.

3) مبدل مینی فرز به فارسی بر

با کمک رابط مینی فرز به فارسی بر می توانیم در زاویه ۴۵ درجه نیز کار برش را انجام دهیم. تبدیل مینی فرز به فارسی بر با کمک یک پایه که شبیه به فارسی بر است انجام می شود که هیچ فرقی با خود فارسی بر ندارد.

4) مبدل مینی فرز به اره چوب بری یا اره درخت بر

یکی از ابزارهایی که به کمک رابط مینی فرز می توانیم در اختیار داشته باشیم، اره چوب بری یا اره درخت بر است. با توجه به اینکه حرکت شفت مینی فرز به صورت چرخشی است ولی برای حرکت دادن اره درخت بر نیاز به حرکت افقی و عمودی داریم؛ از رابط هایی استفاده می کنیم که این تبدیل حرکت چرخشی به حرکت رفت و برگشتی را به خوبی انجام دهند. برای در اختیار داشتن این ابزار ها نیاز است که تیغه اره را به قسمت هایی از شفت مینی فرز نصب کنیم تا بتوانیم این ابزار کاربردی را در موارد مختلف استفاده کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید مینی فرز اینجا را کلیک کنید

 

6) مبدل مینی فرز به ابزار همه کاره

ابزار همه کاره همانطور که از نام آن مشخص است ابزاری است که می تواند چند کار را انجام دهد. برای اینکه بتوانیم مینی فرز را به ابزار همه کاره تبدیل کنیم نیاز به رابط و تبدیل داریم. با کمک تبدیل هایی که دارای انواع مختلفی مانند تیغه کاردک، سنباده مثلثی و غیره هستند؛ می توانیم با نصب آنها ابزار همه کاره در اختیار داشته باشیم. علاوه بر اینها یک سری بست ها و گیره هایی وجود دارد که به کنار شفت و گلویی پیچ می شوند و پس از آن می توانیم ابزار ها را روی این گیره ها متصل کرده و ابزار تبدیل شده را در اختیار داشته باشیم.

7) مبدل مینی فرز به دریل

یک وسیله کاربردی است که به راحتی مینی فرز را به دریل تبدیل می کند. یکی از انواع تبدیل ها سه نظام است که روی شفت نصب می شود و با نصب کردن سه نظام روی شفت به راحتی می توانیم از مینی فرز به عنوان دریل استفاده کنیم. در زمان نصب سه نظام باید بیشترین دقت را داشته باشیم تا به درستی در قسمت های مشخص نصب شود. تبدیل مینی سنگ به دریل دارای طرفداران بسیاری است. سرعت چرخش از جمله مواردی است که در این مدل از تبدیل دارای اهمیت می باشد

8)مبدل مینی فرز به اره دیسکی

رابط ها در مدل ها و انواع گوناگونی وجود دارند. هر کدام از این رابط ها به گونه ای هستند که باید مینی فرز را روی آن نصب و یا اصطلاحا مونتاژ کنیم. با کمک رابط اره دیسکی ما به سادگی می توانیم مینی فرز را با کمی مهارت به یک اره دیسکی تبدیل کنیم.

9)مبدل مینی فرز به اره عمود بر

اره عمود بر یا همان اره چکشی یک ابزار کاربردی و مهم است. از این ابزار جهت برش های عمودی استفاده می شود. با کمک رابط می توان مینی سنگ را به اره عمود بر تبدیل و از آن استفاده کرد. تبدیل مینی فرز به اره عمود بر به این صورت است که رابط را روی شفت نصب می کنیم و این رابط حرکت چرخشی شفت را به حرکت رفت و برگشتی عمودی تبدیل می کند

10) مبدل مینی فرز به پولیش و سنباده زن

مبدل را در قسمت گلویی و شفت مینی فرز نصب می کنیم و با حرکت و چرخش شفت حرکت به رابط مینی فرز منتقل می شود و می توانیم به راحتی کار ساب زنی را انجام دهیم.این تبدیل ها می تواند دارای شکل های مختلفی می باشند که با چرخش ورق های سنباده ای می توانیم روی سطوح مختلف کارهای سنباده زنی و پولیش را انجام دهیم.

برای خرید مینی فرز اینجا را کلیک کنید

11) مبدل مینی فرز به سنباده نواری

برای اینکه روی سطوح چوبی و فلزی بتوانیم کار ساب و صیقل دادن را انجام دهیم؛ نیاز به ابزاری مانند سنباده نواری داریم. سنباده نواری به شکلی است که با چرخش سنباده روی سطوح عملیات را انجام می دهد. با کمک رابط که مانند سنباده های نواری هستند و به گونه ای ساخته شده اند که به راحتی با کمک پیچ و مهره روی شفت مینی فرز نصب می شوند؛ می توانیم مینی فرز را به سنباده نواری تبدیل کنیم

12) مبدل مینی فرز به شیارزن

این مبدل برای تبدیل مینی فرز به دستگاه شیار زن بوده که قابلیت نصب ۲ تا ۴ صفحه برش را دارد و دارای محافظ بلند برای جلوگیری از پرتاب گرد و خاک و سنگ می باشد و در جای دستگاه شیار زن بخوبی عمل میکند

سخن پایانی

با توجه به شکل و ساختار مینی فرز این دستگاه توانایی تبدیل به خیلی دستگاه ها را دارد اما لازم به ذکر است اکثر این مبدل ها غیر استاندارد و بدون محاسبه توان مصرفی دستگاه صرفا به خاطر سرگرمی ساخته شده است و هیچ موقع قابلیت یک دستگاه کامل را نخواهد داشت لذا توصیه میشود از  دستگاه اصلی مثل پروفیل بر درخت بر شیار زن و … برای انجام کار ها استفاده شود تا از ضرر های مالی و جانی پیشگیری و جلوگیری شود

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما هم اکنون آفلاین هستید