loader image
0
0
Subtotal: تومان0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0
0
Subtotal: تومان0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

انواع صفحه مناسب برای فرز ها

انواع صفحه

دستگاه فرز با توجه به کاربردی که در صنایع مختلف دارد ، در انواع گوناگون تولید شده است .فرز آهنگری ، سنگ بری ، فرز انگشتی و مینیاتوری از انواع فرز هستند . در اینجا به  معرفی انواع صفحات برای دستگاه های فرز میپردازیم

 

– صفحه مینی فلاب : این نوع از صفحه فرز از قرارگیری چندین سنباده به صورت مورب بر روی یکدیگر تشکیل شده است و قابلیت نصب بر روی انواع فرزها و مینی فرزها دارد که با استفاده از آن می توانید عملیات سنباده کاری را بر روی قطعه کار انجام دهید .

– صفحه استیل بر : دومین مدل در بین انواع صفحه برش ، صفحه استیل بر است که از کمترین ضخامت نسبت به سایر مدل ها برخوردار است . از این مدل می توان جهت لایه برداری و برش انواع فولاد مانند استیل با ضخامت کم بهره برد .

 

 

– صفحه آهن بر : جهت برش صفحات آهنی از صفحه فرز آهن بر استفاده می شود . با استفاده از این صفحه می توان انواع لوله و پروفیل آهنی با ضخامت کم برش داد .

 

 

– صفحه ساب و سایش : از دیگر صفحات فرز می توان به صفحه های ساب و سایش اشاره کرد که جهت صاف کردن و نیز گرفتن پلیسه بسیاری از سطوح کاربرد دارد .

– صفحه پروفیل بر : یکی دیگر از پر کاربرد ترین صفحات برشی صفحه های پروفیل بر هستند که از آن ها جهت برش انواع قوطی ، لوله و پروفیل های ساختمانی استفاده می شود . کاربردی ترین سایز های این صفحات دو نوع 300 و 355 میلی متری هستند .

– صفحه سنگ بر : برای برش انواع سطوح سنگی و نیز ساییدن آن از صفحات سنگ بر استفاده می شود . این صفحات در قطرهای متفاوتی از جمله 115 ، 180 ، 210 میلی متر در بازار موجود هستند .

 

– صفحه سرامیک بر : از دیگر ابزارهای برشی صفحات سرامیک بر هستند که از طریق ساییدن عملیات برش را انجام می دهند. این صفحات باید از سرعت چرخش بالایی بهره مند باشند تا از لب پر شدن و شکستن کاشی و سرامیک جلوگیری شود. پرکاربردترین مدل صفحه سرامیک بر در قطرهای 115، 180 و 230 میلی متری می باشند .

– صفحه گرانیک بر : صفحه های گرانیت بر مجهز به شیار هایی هستند و نسبت به مدل های دیگر از طراحی منحصر به فردی برخوردار هستند . جنس این صفحات از آلیاژ فولاد بوده و با وجود شیار هایی که دارد باعث شده تا در هنگام سایش نیز ضربه هایی به آن وارد کند تا عملیات برش گرانیت به خوبی انجام شود . صفحات گرانیت بر را می توان بر روی انواع دستگاه های فرز نصب کرد که کاربردی ترین ها در سایزهای 115 ، 180 و 230 میلی متری می باشند .

– صفحه بتن بر : صفحات برش بتن نیز همانند صفحه های سرامیک بر دارای لبه الماسه بوده و به شکل شیارهایی دندانه دار طراحی شده اند. این نوع از صفحه فرز جهت برداشتن بخشی از بتن و سیمان مورد استفاده قرار می گیرد. قطر صفحه برش بتن 300 تا 750 میلی متر است .

 

– صفحه آسفالت بر : صفحه های آسفالت بر شباهت زیادی به صفحات بتن بر داشته و همانند آن ها نیز دارای سگمنت است . همانطور که از نام این صفحه پیداست ، مناسب برای برش آسفالت بوده و در سایزهای مختلف بین 350 تا 700 میلی متر توئلید می شود . البته لازم است بدانید برای کار های صنعتی این صفحات در سایز های بزرگ تری نیز تولید خواهند شد .

– صفحه سنباده : صفحات سنباده قابلیت نصب و قرارگیری بر روی فرز و مینی فرزها را دارند که گزینه ای ایده آل برای سنباده کاری و لایه برداری سطوح مختلف هستند .

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما هم اکنون آفلاین هستید